×

Turners Falls High School Honor Roll, First Quarter


Wednesday, November 08, 2017
Grade 9

First Honors: Mercedes Bailey, Haley Bastarache, Kate Boulanger, Xavier Chagnon, Gemanaia Cruz, Emily Denison, Jacob Dodge, Isabelle Farrick, Sophia Gobeil, Kate Graves, Haleigh Greene, Isabella Johnson, Natalie Kells, Mackenzie Martel, Mercedes Morales, Audrey O’Keefe, Karissa Olson, Dalver Perez, Catherine Reynolds, Madison Sanders, Amber Taylor, Brynn Tela, Leah Timberlake, Jade Tyler, Olivia Whittier, Maralee Wiles, Cecilya Wood.

Second Honors: Isabella Allen, Brianna Beckwith, Vincent Carme, Christina Caswell, Emily Cobb, Taylor Murphy, Storm Nye, Morgan Pendress, James Robison, Juliana Rode, Emily Sevrens, Lana Spera, Taryn Thayer, Kaylin Voudren, Kaliegh Waller, Hailey Wheeler, Luke Wisnewski.

Third Honors: Chace Novak, Yanle Robles Hernandez.

Grade 10

First Honors: Spencer Blair, Chelsea Curtis, Josy Hunter, Joseph Kochan, Dabney Rollins, Brody Trott, Jaden Whiting-Martinez.

Second Honors: Hailey Bogusz, Cameron Bradley, Mirela Cioclea, Liam Driscoll, Joshua Gaulin, Eliza Johnson, Kaitlyn Miner, Anthony Peterson, Brian Poirier, Anastasia Romashka, Lyuba Sankova, Emily Sisson, Vy Sok, Lucy Spera, Luis Vinton, Abigail Waite, Allison Wheeler, Lindsay Whiteman, Mackenna Whiteman.

Third Honors: Jakob Burnett, Dylan Carlo, Mason Kucenski, Chantelle Monaghan, Alyson Murphy, Brian Murphy, Edward Reipold, Jaden Rivera, Lydia Wright.

Grade 11

First Honors: Lexi Bieniek, Samantha Bocon, Lindsey Bourbeau, Kyle Dodge, Anna Kochan, Dizarre Lopez, Mireya Ortiz, John Putala, Hunter Sanders, Holly Tetreault.

Second Honors: Dylan Allen, Ryan Campbell, Dominic Carme, Alexander Houghton-Miles, Jenna Jacobsen, Jacob LaBelle, Garrett Martel, Katherine Moreno-Sibrian, Ryan Norwich, Tyler Noyes, Summer Rain, Will Turn, Victoria Veaudry, Sarah Waldron, Hannah Welles, Cassidhe Wozniak.

Third Honors: Reilan Castine, Andy Craver, Ioanis Dimitriou, Katherine Garcia, Alexis Lacey, Avias Politis.

Grade 12

First Honors: Chloe Ellis, May Hancock-Pezzatti, Samantha Kolodziej, Snejana Lashtur, Abigail Loynd.

Second Honors: Amanda Cooke, Sienna Dillensneider, Sahaley DuPree, Carlie Kretchmar, Kylee Mason, Aliyah Sanders, Madison St Marie, Skylar Thompson, John Wheeler II, Javoni Williams.

Third Honors: Noah Courchesne, Joshua Obuchowski, Nicholas Taylor, Rachel Tucker.