×

Frontier Regional School Honor Roll, First Quarter


Monday, December 04, 2017
First Quarter

Grade 12

Maximum Honor Roll: Abigail Antes, Akwasi Beresford, Dakota Cardaropoli, Ella Deane, Gabriel Dickinson, Kelsey Jarvis, Ethan LaFleur, Emily Menard, Jared Muzyka, Darian Myers, Marissa Rosa, Mateo Rull Garza, Isabelle Senn, Katie Thompson, Brandon Trueswell, Maxwell Ward, Greyson Young, Abigail Zeoli, Annalise Zera. 

High Honors: Sarah Avery, Camden Barnes, Sage Bourbeau, Gabriel Boutte'-Foster, Alexandra Boyden, Madelynn Braverman, Matthew Carlson, Kathryn Daughton, Gabrielle Davis, Bryce Dobosz, Grace Dow, Nikola Dragicevich, Jordan Ford-Solomon, Jessup Glenn, Noah Graves, Zachary Hamilton, Joseph Hildreth, Aleyha Johnson, Alec Jordan, Bryce Jordan, Mackenzie Lagoy, Jordan Lamere, Benjamin Litskoski, Lauren Macdonald, Tyler Mayrand, Alexis Noga, Mckenzie Patterson, Andrew Paul, Connor Pettis, Leah Pion, Angela Self, Emily Tourigny, Griffin Trott, Emma Wesoloski, Stephen Worthley

Grade 11

Maximum Honors: Carsten Carey, Madison Esposito, Aaron Halbach, Emily Laus, Alex Sharp, Johnathan Thomas, Justin Thomas, Arrayan Vanegas Farrara, Ariana Walker.

High Honors: Connor Bagdon, George Balis, Cameron Baranoski, Madalyn Bastian, Melissa Binette, Natalie Chamutka, David Chevalier Jr., Carleigh Clark, Johnathan Creque, Madison Crocker, Lauren Davenport, Caitlynn Devine, Paige Eddy, Elizabeth Fuqua, Brooke Griswold, Benjamin Hamer, Douglas Hanieski, Ava Harper, Matthew Hildreth, Hannah Kantor, Eleanor Klitzke, Phaelon Koski, Kara LaRochelle, Benjamin Mazzola, Caroline Moreau, Kipling Newman, Zachary Nuerminger, Tyler Pariseau, Samuel Parsons, William Patten, Isaac Perreault, Fatima Pineda-Amaya, Benjamin Roberts, Jason Rybczyk-Potorski, Shelby Tippett, William Trosin, Meghan Waldron, Ahad Yildiz, Sarah Zoly.

Honors: Eric Trueswell

Grade 10

Maximum Honors: Kayleigh Aucoin, Noah Babb, Evelyn Boyden, Porter Clancy, Corriann Delaney, Marie Diemand, Samuel Felton-Emrick, Madison Fifield, Ryan Huit, Nicholas Jarvis, Gabriel Jones-Thomson, Christopher LaBarbera, Samuel Mackin, Jack Martin, Emmett McGranaghan, Mackenzie Pitittieri, Erin Senn, Lily Spencer, Owen Walkowicz, Grace Wesoloski. 

High Honors: Jared Abt, Pavel Agapov, Ryan Antes, Samuel Battisti, Bryan Baumann, Trevor Beaudet, Garrett DeForest, Ethan DeMaio, Natalie Denkiewicz, Riley Glenowicz, Madison Grover, Douglas Herfurth, Elliot Johnson, Anthony Jutras, Samantha Lamere, Zong Li, Chloe Marrapese, K.C. Mattson, Samantha Meunier, James Morgan, Benjamin Morse, Kai Nieto-Gonzalez, Sofia Patten, Anna Patterson, Emily Roberts, Brett Robinson, Maxfield Rubin, Victoria Speth, Jalen Sullivan, Fisher Talbot-Hills, Tenzin Tsundue, Connor Waitkus, Jessica Wrisley.

Honors: Victor McNutt.

Grade 9

Maximum Honors: Alyson Barnes, Halle Beeltje, Catherine Bezio, Sophia Bolston, Spenser Braverman, Rebecca Bridwell, Isabelle Brown, Skyla Burniske, Dylan Caines, Rachel Calafell, Sabrina Dawson, Olivia Deane, Skyler Dennie, Sophia Dorshow, Charlotte Doulette, Emma Dziuba, Ashley Gochinski, Jillian Gochinski, Zoe Gottschalk, Cambrie Hamilton, Connor Higgins, Reilly Isler, Kenadie Kocot, Mary Laurens, James Leclerc, Madeleine Leone, Kevin Lu, Allison Lynde, Kathryn Mason, Tenzin Palkyi, MacKenzie Pion, Abigail Roberts, Aidan Roche, Olivia Rosewarne, Sofia Rossi, Ethan Russell, Olivia Simoneaux, Amelia Sobieski, Brandi Stetson, Sophia Stilla, Sierra Warren. 

High Honors: Thomas Alber, Kyle Barnes, Rowan Blair, Jacob Bryant, Gehrig Brynda, Peter Carey, Michael Corduff, Adrian Dampier, Megan Dejnak, Deyan Dragicevich, Brooke Flanders, Jasmine Garcia, Aden Gray, Adan Hernandez, Jason Hutchinson, Matthew Jacques, Alec Kirkendall, Carson Kocot, Maya LaClaire, Bailey Lenarczyk, Zachary Leno, Genesis Locke, Bradley Loncar, Morgan Martineau, Benjamin Martino, Kenneth Moulton, Peter Newman, Lannashia Ngu, Charles Penza, Marine Pillement, Nathan Pillement, Devyn Prusak, Hannah Richardson, Sean Richter, Oliver Sackrey, Adriana Saravia Rosa, Meghan Self, Kelsea Singer, Andrew Tippett, Gates Tuttle, Savannah Upton, Gabrielle Whitney, Claire Winston, Kaleigh Wissmann, Heavyn Woods, Samuel Wright, Longyao Xu, Kensington Young. 

Grade 8

Maximum Honors: Kevin Baumann, Patrick Boyden, Colin Byrnes, Emma Clancy, Emily Demaio, Brady Finch, Srichakrika Gudimella, Jacob Hanieski, Julia Hioe, Maeve Huit, Rowan Kehrer, Harrison Levine, Arthur Lyons, Kaitlyn Mackin, Lily Markey, Isabel Marrapese, Kami Meier, Grace O'Leary, Daniel Penza, Cameron Pleasant, Daniel Raymond, Madeline Raymond, Blanche Reading, Sadie Ross, Emma Russo, Samantha Scanlon, Hannah Skiffington, Iain Spearance, Amalie Sullivan-Joyce, Joseph Thomson, Sierra Young.

High Honors: Eli Baranoski, Jack Beaudet, Cairn Bright, Chelsea Camp, James Carmichael, Samantha Carter, Daniel Diemand, Elise Dorval, Lilah Evans, Leonardo Franceschi, Daniel Gesualdi, Tia Gottschalk, Avery Hall, Jackson Harper, Kaela Hawkins, Benjamin Lizotte, Alena Maes-Polan, Dylan Martin, Ellazondra Martineau, Gracie Mieczkowski, Skyler Rose, Jakob Safford, Lila Santos, Makayla Santos, Madison Schempp, John Semaski, Joshua Semaski, Cierra-Rose Sheldon, Ajoshua Sutton, Gavin Trott, Samuel Wasilewski, Eliana Woloss, James Zeoli.

Grade 7

Maximum Honors: Sianah Anderson-Haley, Jillian Apanell, Kyle Baker, Samantha Baker, Kali Berthiaume, Madeline Bialek, Erich Brown, Abigail Burgess, Aniela Carey, Brooke Davis, Natalie Dexter, Angelina Egland, Chloe Felton-Emrick, Abigail Goff, Renee Hait, Cordelia Hale, Eva Howard, Fiona Howes, Ella Hynds, Asa Jackson, Carolena Johnson, Andrew Kolakoski, Tenzin Kunsang, Jesse Kurkulonis, Logan Landmark, Marcus Larsson, Sophia Leone, Nicholas Lorantos, Fiona McFarland, Anna Petrin, David Pettinato, Bianca Peura, Madelene Powers, Lila Roche, Sydney Scanlon, Liam Skribiski-Banack, Nina Smiaroski, Sydney Tor, Victoria Weagle. 

High Honors: James Ayotte, Connor Baranoski, Ashton Barnes-Slocum, Michaela Beeltje, Isabelle Botelho, Cooper Bourbeau, Brady Burch, Aydyn Clayton, Ethyn Clayton, Dylan Clemente, West Davis, Emily Day, Ryan Delabruere, Ngawang Deter, Kirsten Fabry, Daniel Fellows, Cameron Fifield, Ella Flanders, David Frazier, Dylan Gardner, David Gray, Meybelyn Green, Conner Hoffman, Braeden Killeen, Sean Kirkendall, Samuel Knight, Jozef Kurkulonis, Kylie Laford, Hunter Latham, Benjamin Makosiej, Jake Mattson, Alexander Miller, Cheryl Moreau, Olivia Noyes, Shelby Orloski, Steven Otto, Thomas Pekarski, Madeline Reardon, Amanda Romanovicz, Riley Rowan, Georgia Sackrey, Ty Sadoski, Jacob Shattuck, Matthew Sicard, Summer Sobieski, Y'vonna-Marie Stewart, Matthew Stiles, David Stowe, Carl Warchol, Cadince Wells-Robinson, Aiden West, Harrison Wright, Richard Wysk Jr.