×

Ralph C. Mahar Regional School First Quarter Honor Roll


Wednesday, November 22, 2017
Grade 12

High Honors: Timothy Griffin Jr., Emily Inman, Haley Jean, Madison Leary, Vanessa Leh, Brennan Mailloux, Connor McCarthy, Katelyn Page, Kailyn Patria, Kiara Perry, Cecil Talbot, Jacob Temple, Jessica Walker, Rieley Wentworth, Kyleigh Williams.

Honors: Shayla Bannon, Emma Barrett, Hannah Birch, Brittney Brown, John DeWitt, Ryan Donaldson, Cole Emery, Hugo Frost, Brandon Green, Alexander Gurganus, Olivia Hough, Kayla Lafrennie, Cassidy Layton, McKenzie LeBlanc, Stephen Leger Jr., Tabitha Manjourea, Lura Misner, Seth Mitchell, Kyle Monette, Ava Paine, Hannah Paul, Samuel Paul, Gwen Perkins, Kianna Reilly, Owen Rich, Jonalys Rosario, Ushna Saeed, Corey Sanderson, Nicholas Sharp, Kaitlyn Susen, Mayte Torres-Zelaya, Tyreece Younger.

Grade 11

High Honors: Amanda Calderon, Aimee Dupont, Danielle Ellis, Lilliana Fellows, Elina Gordon-Halpern, Anurak Jittang, Marianna Mannino, Bennington McCray, Michelle Moulton, Shelby Ponusky, Madison Pratt, Victoria Tenney, Anna Wetherbee.

Honors: Sophia Apteker, Evan Askew, Abby Bonk, Mollie Burke, Laura Canning, Julius Chace, Alexandra Fraser, Katelyn Galvin, Jeanne Grutchfield, Tori Hanks, Lauren Henne, Komal Khan, Hallie Leger, Alison Lundgren, Jacob Moore, Dominic Negron, Marie Nottleson, Will Peredina, Raeanne Perry, Faith Platanitis, Alyssa Rousseau, Timothy Slater, Chloe Taddeo, Mikayla Thomas, Kassidy Thompson.

Grade 10

High Honors: Todd Chiasson, Logan Dodge, Isaiah Hill, Thor Mead, Brooke Mitchell, Tucker Ninteau, Kamryn Reilly, Samuel Simon, Jeremiah Teele, James Temple, Charlotte Torres-Zelaya, Johnny Wilson III, Jessica Wilson, Ceara Zhang.

Honors: Charles Barnes, Joseph Brozell, Jude Cook, Trevor Davis, Joshua Doane, Skylar Dodge, Riley Drew, Kyla Dunphe, Kane Fahey-Lafreniere, Jordan Fournier, Sieyra Galvin, Carolyn Gilmore, Aiden Lupien, Brittany Lyman, Alexis Mainville-Schaefer, Zachary Notre, Courtney Page, Megan Rich, Trevor Ryan, Adam Savoy, Sara Simon, Peter Tattan, Cheyenne Voudren.

Grade 9

High Honors: Eric Arce, Morgan Barnes, Colin Boyle, Mattie Budine, Jakob Carron, Astrid Conrod, Alexander Currier, Siobhan Davis, Quincey Drew, Hannah Dupont, Grace Gillam, Cameron Gonynor, Madison Harrington, Abigail Henne, Camdyn Johnson, Elijah Lemay, Matthew Lyesiuk, Micalyn Mailloux, Gracie Marsh, Thomas Martin Jr., Delaney Parker, Amanda Phelps, Joviana Rosario, Daisy Si, Brian Skorb, Antonio Wozny.

Honors: Anahbel Anderholm, Charles Anderson IV, Loren Bennington, Madelyn Blattenberger, Eliana Campbell, Shealyn Gray, Alyssa Hardy, Brianna Harty, Elizabeth Houle, Ophelia Kennan, Julianna Lamontagne, Amberly Ledoux, Megan Lundgren, Makayla Mathurin, Luke Melanson, Henry Ndayisaba, Marlena Niedzwiecki, Anthony Nye, Sierra Richard, Vitchara Si, Autumn Sutton-Carter, Abigail Tandy, Jacob Tenney, Chelsea Vezina, Christopher Vezina, Jasmine Vezina.

Grade 8

High Honors: Lyndsay Anderson, Lucas Boucher, Lacee Boutell, Caroline Chase, Mackinley Drew, Peter Elliott, Gracie Fournier, Tabitha Hayes, Cole Johnson, Ava Liberty, Sienna Moore, Kaitlyn Murray, Liam O’Donnell, Richard Phaneuf, Grace Rich, Tyana Smith, Owen Whitman.

Honors: Natalie Apteker, Natalie Belloli, Gracin Bisceglia, Jacob Bowers, Nicholas Burnett, Jillian Clark, Sole Coleman, Caitlyn Cosby, Shailee Dennis, Jenna Dunphe, Hannah Dziedzic, Emilee Geyster, Gareth Gordon-Halpern, Morgan Hawkins, Juliana Herbert, Kylie Kazinskas, Delaney Ledoux, Maddison Lloyd, Elizabeth Lyman, Deavin McGivern, Samantha Mikulskis, Dezzaray Murray, Cadence Pratt, Jeremy Ryan, Nathaniel Ryan, Emma Savoy, Jasmyne Sayarath, Adelyn Seney, Shyla Senn, Zachary Serrell, Taylor Soucie, Cadence Spencer, Tyler Stevens, Hailey Stowell, Ariana Taverna, Megan Ward, Sophia Whitman, Emily Whitney, Isabella Zani.

Grade 7

High Honors: Lacey Barry, Deegan Berry, Isabella Buccaroni, Domanic Cacciolfi, Nicholas Cooledge, Malia Crossman, Hope Davis, Austin Downing, Skylier Frasher, Peter Frost, Adrianna Johnson, Daniel Kidwell, Kaleb Lemcke, Liam Lucas-Mullen, Hunter Martin, Baylee Rousseau, Augusto Schwanz, Mary Simon, Avery Sorenson, Hannah Towne, Milo Troisi, Caraline White, Rhianna Wilson.

Honors: Blake Adams, Silas Anderholm, Jamison Baleno, Astha Bernard, Isabella Bisceglia, Oliver Blackbird, Aviana Bouchard, Michael Boudreau Jr., Luke Chiodo, Jacob Cooledge, Isabella Daehn, Nathan Danielson, Cathal Davis, Samuel DeJackome, Kaycee Desreuisseau, Liam DiDonato, Rachel Dorow, Cameron Doyle, Stephen Gaj, Griffin Gillam, Jordan Green, David Johnson, Jeffrey Kidwell, Devin Kipp, Connor Knechtel, Chloe LaRhette, Ryan Maher, Alivia Melanson, Kayley Murphy, Katrena Nimtz, Valliree Noel, Trent Ollendorf-Talbot, Alexis Packard, Anita Peters, Christopher Phelps, Aliyah Santana, Shea Savage, Alyssa Sheridan, Gavin Sullivan, Emily Willard, Sophia Woods.